Jak użytkować nasze szafy

 


Sposób użytkowania szaf

Szafa to bardzo ważny element mieszkania. To ona pozwala zamknąć rzeczy, które niekoniecznie powinny być uzewnętrzniane.
Ważne jest aby wybierając mebel świadomie wybierać wielkość dopasowaną do wnętrza ale też do ilości potencjalnych ubrań, bielizny czy pościeli jaką ma pomieścić.
Zbyt duża zajmie miejsce, które nie będzie efektywnie wykorzystane. Zbyt mała nie da możliwości utrzymania porządku i ładu w rzeczach osobistych.
Poniżej kilka prostych rad jak zadbać o swoją szafę i na co zwrócić uwagę.


Gdzie postawić mebel

Optymalnym miejscem na szafę jest sypialnia lub przedpokój ale nie tylko. To zależy też od sposobu funkcjonowania w danej przestrzeni.
Często okazuje się, że ustawienie mebla w częściach wspólnych daje dostęp wszystkim użytkownikom,
a niekonwencjonalne wyeksponowanie tego dużego mebla może stanowić ciekawy, architektoniczny zabieg.
Ważnej jest, niezależnie od tego gdzie chcesz postawić szafę, aby zadbać o jej funkcjonalność. Aby w pełni z niej korzystać musisz mieć do niej dostęp.Higiena szafy


Szafa jest często pierwszym meblem na styku świata zewnętrznego i naszego mieszkania.
To tutaj po powrocie odwieszamy ubrania, odkładamy elementy garderoby itp. W ten sposób stanowi niejako punkt przejściowy pomiędzy dwoma światami.
Dlatego trzeba zadbać aby bardziej była z naszego świata niż tego zewnętrznego.
To oznacza oczywiście dbanie o higienę tego miejsca. Czystość na zewnątrz

Pierwszym elementem i niejako wizytówką są drzwi.
Niezależnie czy przesuwne czy uchylne, wszystkie mają uchwyt mniejszy lub większy, którego dotykamy a przy okazji miejsc wokół.
Z biegiem czasu zbiera się w tych miejsca dużo tłuszczu, który następnie przyciąga jak magnes wszelkiej maści brud.
Miejsca te szczególnie należy potraktować czyszcząc miękką ściereczką, letnią wodą i płynem do szyb lub ewentualnie wodą z cytryną.
Nie należy do czyszczenia używać środków o grubej frakcji i ścierek, gąbek z chropowatymi powierzchniami.
To gwarantuje mikrouszkodzenia, które po pewnym czasie dadzą efekt mocno porysowanych luster i drzwi.Czystość wewnątrz

Drugą kwestią jest wnętrze szafy.
Najczęściej popełniamy błędem jest „przepakowanie” szafy co prowadzi do brzydkich zapachów ubrań, zawilgocenia a w skrajnych przypadkach wystąpienia nalotów pleśni.
Szafa wewnątrz musi mieć miejsce na wentylację i swobodny przepływ powietrza. Nie możesz wypełniać szczelnie półek od góry do dołu.
Dobrym  pomysłem jest stosowanie saszetek pochłaniających wilgoć oraz wszelkich produktów na bazie lawendy, która oprócz zapachu ma również właściwości dezynfekcyjne.
Szafę w środku również czyścimy. Przynajmniej 2 razy w roku, a najlepiej 4, należy szafę gruntownie posprzątać.
Opróżniamy szafę, myjemy półki płynem do mycia szyb lub wodą z cytryną. Następnie dokładnie osuszamy powierzchnie i przewietrzamy. Chcesz kupić nasze meble? Znajdź salon sprzedaży!

Aktualności